GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 8559363
*
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 18:48:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:44:14
1
Vinnande bud
28/10 18:16:34
2
150 kr
28/10 18:16:58
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
3068 Djupa tallrikar
+ assietter, 5 + 6 delar, Rörstrand, "Parisienne"...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19
-
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3212 Kaffe & mockak..
31 delar, Rosenthal, floral dekor
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:40
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
*
Fruktservis
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 16:44:14 | 1 | Vinnande bud |
28/10 18:16:34 | 2 | 150 kr |
28/10 18:16:58 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
3068 Djupa tallrikar
+ assietter, 5 + 6 delar, Rörstrand, "Parisienne"...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3212 Kaffe & mockak..
31 delar, Rosenthal, floral dekor
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06 -
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:40 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56