KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797306
nr 1479 7306
Ralph Rilton
(1907-2006), Sverige
Oljemålning, Hand. Signerad, daterad -87. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
Ralph Rilton, svensk målare född 1907, död 2006.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:30:22
1.000 kr
1.100 kr
1.700 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)