GLASS & CERAMICS / Ceramics / Brännsvinskanna 8469157
*
nr 846 9157
Brännsvinskanna
ceramics, Sydamerika, height: 21 nagg,
keramik, Sydamerika, höjd: 21 nagg
Estimate:
1800
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday September 16 2013
at 20:12:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/9 18:56:01
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännsvinskanna keramik sydamerika
-
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dans..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:27
-
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:50
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:02
-
3044 DISH
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden, Gustavsbergs St..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:21
-
3009 VASE
Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. 'Mars', Upsala..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:37
-
3107 CREAM JUG
+ sugar bowl, 2 parts, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:33
*
Brännsvinskanna
nr 846 9157
Brännsvinskanna
ceramics, Sydamerika, height: 21 nagg,
keramik, Sydamerika, höjd: 21 nagg
Estimate: | 1800 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday September 16 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/9 18:56:01 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännsvinskanna keramik sydamerika
-
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dans..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:27 -
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:50 -
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:02
-
3044 DISH
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden, Gustavsbergs St..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:21 -
3009 VASE
Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. 'Mars', Upsala..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:37 -
3107 CREAM JUG
+ sugar bowl, 2 parts, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:33