SILVER & METAL / Silver / Goblet 6376021
nr 637 6021
GOBLET
silver, tidigt 1800-tal, height: 12, otydliga stämplar,
silver, tidigt 1800-tal, höjd: 12, otydliga stämplar
300
SEK 450
Monday April 26 2010
at 19:45:38
300 kr
400 kr
400 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver