SILVER & METAL / Silver / Tumbler 7551078
nr 755 1078
TUMBLER
silver, 18th century, Otydliga stämplar, diameter: 6, 5, height: 3, 5, ca 35g,
Silver, 1700-tal, Otydliga stämplar, diameter: 6, 5, höjd: 3, 5, ca 35g
2000
SEK 1600
Monday April 23 2012
at 18:18:19
14/4 12:35:45
23/4 17:51:32
1.600 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver