KONST / Litografier / Färglitografi 11233044
*
nr 1123 3044
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, 2 st, Åke Westin (f. 1939), 'Fjällgatan', 'Stortorget', motivet: 25x56, 41x56
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:32:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 21:10:58
1
100 kr
10/8 15:38:27
2
Vinnande bud
- Tema
21 aug
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Ã…ke Westin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Ã…ke Westin
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Ã…ke Westin
nr 1123 3044
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, 2 st, Åke Westin (f. 1939), 'Fjällgatan', 'Stortorget', motivet: 25x56, 41x56
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 21:10:58 | 1 | 100 kr |
10/8 15:38:27 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Ã…ke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker, tecknare och formgivare.Läs mer om Ã…ke Westin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50