SILVER & METAL / Silver / Sugar box 7551021
nr 755 1021
SUGAR BOX
silver, invändigt förgylld, + malachite, length: 9, width: 9, height: 6, 0, 800, ca 230g,
Silver, invändigt förgylld, + Malakit, längd: 9, djup: 9, höjd: 6, 0, 800, ca 230g
1000
SEK 1600
Monday April 23 2012
at 18:44:59
1.100 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver