SILVER & METAL / Silver / Dish 12433470
nr 1243 3470
DISH
med hänklar, nickel silver. Vapensköld. 20th century, length: 28 cm,
med hänklar, nysilver. Vapensköld. 1900-tal, Längd: 28 cm
800
SEK 300
Monday Mars 25 2019
at 20:45:35
25/3 12:23:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.