GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jug 15989105
nr 1598 9105
JUG
Egil Hinrichsen, keramik / bambu. Height: 24 cm, wear, damages, minor cracks.
Egil Hinrichsen, keramik / bambu. Höjd: 24 cm
Condition: slitage, skador, nagg
300
SEK 150
Monday February 19 2024
at 20:15:45
15/2 21:11:29
100 kr
16/2 17:09:08
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.
Tilgman Keramik