KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8906031
nr 890 6031
Miklós Szuhodovszky
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Miklós Szuhodovszky (f. 1943), 'Uppland', monogramsignerad samt signerad och daterad 1986 á tergo, olja på pannå, dagermått: 46x58 cm, ramad
Kondition: inga anmärkningar
Miklós Szuhodovszky, född 1943, ungersk/svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 april 2014
kl 18:14:29
28/4 15:08:14
Miklós Szuhodovszky
Läs mer om Miklós Szuhodovszky