KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546438
nr 1354 6438
Bengt Hedberg
(1868-1953), Sverige
Oljemålning, Haga. Signerad, daterad 11/4 1894. Olja på duk, 23x30 cm
Bengt Hedberg, svensk målare född i Stockholm 1868, död 1953.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:17:45
19/10 19:12:24
Bengt Hedberg
Läs mer om Bengt Hedberg