ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9862301
*
nr 986 2301
WALLINA
(f. 1940), Sverige
WALLINA (b. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm,
MIXED MEDIA, WALLINA (f. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 4000
Auction date:
Monday October 12 2015
at 18:54:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/10 18:18:46
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg wallina
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47
-
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
*
WALLINA
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
nr 986 2301
WALLINA
(f. 1940), Sverige
WALLINA (b. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm,
MIXED MEDIA, WALLINA (f. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 4000 |
Auction date: |
Monday October 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/10 18:18:46 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg wallina
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47 -
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18 -
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14