GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 15915240
*
nr 1591 5240
BOWL
+ burkar+ vase, China, Keramik/Cloisonne. Height: 6, 5-9, 5, wear.
+ burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
Condition: slitage
Estimate:
800
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday January 22 2024
at 18:49:04
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/1 08:16:21
1
300 kr
18/1 18:31:28
2
1.000 kr
18/1 19:19:36
1
400 kr
18/1 19:19:36
2
450 kr (Robot)
18/1 19:19:40
1
500 kr
18/1 19:19:40
2
600 kr (Robot)
22/1 15:01:39
3
1.200 kr
22/1 18:12:06
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
BOWL
Condition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1591 5240
BOWL
+ burkar+ vase, China, Keramik/Cloisonne. Height: 6, 5-9, 5, wear.
+ burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
Condition: slitage
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 1300 |
Auction date: |
Monday January 22 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/1 08:16:21 | 1 | 300 kr |
18/1 18:31:28 | 2 | 1.000 kr |
18/1 19:19:36 | 1 | 400 kr |
18/1 19:19:36 | 2 | 450 kr (Robot) |
18/1 19:19:40 | 1 | 500 kr |
18/1 19:19:40 | 2 | 600 kr (Robot) |
22/1 15:01:39 | 3 | 1.200 kr |
22/1 18:12:06 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.