KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 9344220
*
nr 934 4220
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Kolteckning, Åke Nothberg (1891-1973), Segelbåtar, motivet: 25 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:45:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 22:45:45
1
100 kr
12/1 00:31:36
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor teckning teckningar vattenfärg åke nothberg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:09
*
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Ã…ke Nothberg
nr 934 4220
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Kolteckning, Åke Nothberg (1891-1973), Segelbåtar, motivet: 25 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 22:45:45 | 1 | 100 kr |
12/1 00:31:36 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Ã…ke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor teckning teckningar vattenfärg åke nothberg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:09