SILVER & METAL / Silver / Goblet 15142015
nr 1514 2015
GOBLET
silver, late 19th century. Height: 17, weight: 205g brutto,
silver, Sent 1800-tal. Höjd: 17. Vikt: 205g brutto
700
SEK 400
Monday January 9 2023
at 19:54:02
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver