GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslinspall 9344311
*
nr 934 4311
Porslinspall
Rörstrand, höjd ca 12 cm, höjd: 12 cm
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:43:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 11:54:03
1
100 kr
6/1 13:56:47
2
150 kr
12/1 14:44:11
3
200 kr
12/1 18:15:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslinspall rörstrand skandinavien sverige
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
*
Porslinspall
Kondition: slitage
Läs mer om e-auktion
nr 934 4311
Porslinspall
Rörstrand, höjd ca 12 cm, höjd: 12 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 11:54:03 | 1 | 100 kr |
6/1 13:56:47 | 2 | 150 kr |
12/1 14:44:11 | 3 | 200 kr |
12/1 18:15:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslinspall rörstrand skandinavien sverige
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02 -
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59