KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916290
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:45:46
21/11 19:51:27
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger