Föremål som liknar kärl Koppar
4096 Matkärl
MILITÄRT, koppar, sk Snuskburk, 1800-tal. Höjd: 14 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 11 mars 2024
8043 Varmhållningsk..
Koppar. Längd: 60cm
Såld: 700 kr
Såldes den 23 oktober 2023
9442 Varmhållningsk..
Såld: 2.000 kr
Såldes den 21 november 2022
1455 Matlagningskärl
6 delar, koppar
Såld: 1.800 kr
Såldes den 12 februari 2018
5058 Matkärl
2 st, Koppar, höjd: 18 cm
Såld: 400 kr
Såldes den 22 januari 2018
5499 Kärl
2 st, Koppar, Carl XIV Johan, höjd: 20 cm
Såld: 3.600 kr
Såldes den 13 november 2017
1329 Förvaringskärl
2 st, Orientaliska, mässing/koppar, höjd: 36
Såld: 450 kr
Såldes den 9 december 2013
5202 Kärl
orientaliskt, modell äldre, koppar, Dia18
Såld: 350 kr
Såldes den 18 november 2013
8178 Matkärl
2 st, 1800-tal, koppar, höjd: 19
Såld: 700 kr
Såldes den 25 mars 2013