KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13557140
nr 1355 7140
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Etsning, "Kungsholmsbron". Signerad. Motivet: 61x50 cm
Kondition: missfärgningar
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:12:29
16/10 21:57:51
19 okt
Emil Ã…berg
Läs mer om Emil Ã…berg