GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skrivbordset 2211415
*
nr 221 1415
Skrivbordset
3 del, Keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skrivbordset
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33
-
3129 Jardiniere
Porslin. Längd: 34 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25
*
Skrivbordset
nr 221 1415
Skrivbordset
3 del, Keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2003 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skrivbordset
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:56 -
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:33 -
3129 Jardiniere
Porslin. Längd: 34 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:25