KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7154367
*
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 19:07:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:00:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 13:00:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45