KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296319
*
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 15:04:10
1
100 kr
16/1 22:14:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 15:04:10 | 1 | 100 kr |
16/1 22:14:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32