KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14222076
*
nr 1422 2076
Marcel Genay
(f. 1929)
Blandteknik, Marcel Genay (f. 1929), Stockholm, 1976,50x64, yttermått inklusive ram: 64x78 cm. Signerad
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:07:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 13:30:31
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik marcel genay stockholm vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18
*
Marcel Genay
Läs mer om Stockholm
nr 1422 2076
Marcel Genay
(f. 1929)
Blandteknik, Marcel Genay (f. 1929), Stockholm, 1976,50x64, yttermått inklusive ram: 64x78 cm. Signerad
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 13:30:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik marcel genay stockholm vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18