KONST / Litografier / Färglitografi 15898273
*
nr 1589 8273
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2024
kl 19:09:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/12 23:10:07
1
Vinnande bud
8/1 14:56:27
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Michel Macréau
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
nr 1589 8273
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/12 23:10:07 | 1 | Vinnande bud |
8/1 14:56:27 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27