KONST / Litografier / Färglitografi 12837161
nr 1283 7161
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Vas. Signerad, numrerad 66/250, daterad -74. Motivet: 48x60 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:11:27
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
21 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén