KONST / Litografier / Litografi 6467113
*
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 18:19:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 20:50:52
1
Vinnande bud
20/6 23:11:17
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 20:50:52 | 1 | Vinnande bud |
20/6 23:11:17 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27