KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10851058
*
nr 1085 1058
Tomas Mandel
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Tomas Mandel (f. 1923), Kvastmakarbacken, signerad, 50x60
Tomas Mandel, svensk bildkonstnär född 1923 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 19:31:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 04:58:38
1
500 kr
21/1 20:21:33
2
300 kr
21/1 20:21:33
1
350 kr (Budbetjänt)
21/1 20:22:22
2
500 kr
21/1 20:22:22
1
500 kr (Budbetjänt)
21/1 20:23:00
2
800 kr
23/1 10:23:26
3
Vinnande bud
23/1 15:59:46
2
1.000 kr
23/1 15:59:46
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvastmakarbacken olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tomas mandel
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
*
Tomas Mandel
Tomas Mandel, svensk bildkonstnär född 1923 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1058
Tomas Mandel
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Tomas Mandel (f. 1923), Kvastmakarbacken, signerad, 50x60
Tomas Mandel, svensk bildkonstnär född 1923 .
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 04:58:38 | 1 | 500 kr |
21/1 20:21:33 | 2 | 300 kr |
21/1 20:21:33 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
21/1 20:22:22 | 2 | 500 kr |
21/1 20:22:22 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
21/1 20:23:00 | 2 | 800 kr |
23/1 10:23:26 | 3 | Vinnande bud |
23/1 15:59:46 | 2 | 1.000 kr |
23/1 15:59:46 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvastmakarbacken olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tomas mandel
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41