KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556413
*
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:06:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 09:36:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41
*
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 09:36:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41