KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13059015
nr 1305 9015
Pieter Frederik van Os
(1808-1892), Holland
Oljemålning, Jaktmotiv. Signerad. Olja på duk, 41x61 cm
Kondition: slitage, skador
Pieter Frederik van Os, målare född i Amsterdam 1808, död 1892.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 18:58:07
3/2 18:29:31
Pieter Frederik van Os
Läs mer om Pieter Frederik van Os