KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598277
*
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:30:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:29:32
1
500 kr
4/4 16:22:11
2
1.000 kr
4/4 17:26:26
3
1.500 kr
4/4 17:26:48
4
1.500 kr
4/4 17:26:48
3
1.500 kr (Budbetjänt)
4/4 17:27:16
4
1.700 kr
4/4 18:08:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Holger Almqvist
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Läs om budbetjänten
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:29:32 | 1 | 500 kr |
4/4 16:22:11 | 2 | 1.000 kr |
4/4 17:26:26 | 3 | 1.500 kr |
4/4 17:26:48 | 4 | 1.500 kr |
4/4 17:26:48 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
4/4 17:27:16 | 4 | 1.700 kr |
4/4 18:08:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30