KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7607044
nr 760 7044
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Blandteknik, 2 st, Isaac Grünewald (1889-1946), 'Fiesco Dräktskiss: Fiesco' resp 'Mikadon Dräktskiss: Geisha', motivets mått: 45x39 resp 49x32
Kondition: en tavla osignerad
Utrop:
12.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 28 maj 2012
- Klassiska
Isaac Grünewald
Läs mer om Isaac Grünewald