KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14487138
*
nr 1448 7138
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 44x36, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 14:35:50
1
300 kr
12/2 19:01:14
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arne nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Arne Nilsson
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
nr 1448 7138
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 44x36, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 14:35:50 | 1 | 300 kr |
12/2 19:01:14 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arne nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00