KONST / Litografier / Färglitografi 15989192
nr 1598 9192
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Gård. Signerad, numrerad 152/360. Färglitografi, bildmått: 32x51 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Kondition: fläckar
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 19 februari 2024
kl 18:16:55
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren