KONST / Ramar / Ram 7663136
*
nr 766 3136
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 67 x 67
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 23:05:25
1
200 kr
28/6 22:32:46
2
250 kr
1/7 19:53:27
3
Vinnande bud
2/7 02:10:23
1
500 kr
2/7 02:10:41
1
700 kr
2/7 02:11:10
1
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 766 3136
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 67 x 67
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 23:05:25 | 1 | 200 kr |
28/6 22:32:46 | 2 | 250 kr |
1/7 19:53:27 | 3 | Vinnande bud |
2/7 02:10:23 | 1 | 500 kr |
2/7 02:10:41 | 1 | 700 kr |
2/7 02:11:10 | 1 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02