KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13183378
nr 1318 3378
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1939, Uppsala. Mixed media, 32x41 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 april 2020
kl 20:37:50
2/4 19:41:57
Pekkila Möllerswärd
Läs mer om Pekkila Möllerswärd