KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11628009
nr 1162 8009
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie", signerad och numrerad 65/160, motivet: 37x25 cm
Kondition: löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:36:36
12/2 19:31:36
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis