KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655566
*
nr 1465 5566
Mats Nörle
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 74, "sippor runt stubbe". Olja på pannå, 56x85, yttermått inklusive ram: 60x88 cm
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 20:26:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 18:39:32
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mats nörle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
-
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11
*
Mats Nörle
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
nr 1465 5566
Mats Nörle
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 74, "sippor runt stubbe". Olja på pannå, 56x85, yttermått inklusive ram: 60x88 cm
Mats Nörle, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 18:39:32 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mats nörle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59 -
2034 Oljemålning
Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Interiö..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:11