KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108062
*
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 19:17:40
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00
*
Karl-Erik Forsberg
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och mÃ¥lare född 1914, död 1995.Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00