ART / Lithographs / Silkscreen 13862125
nr 1386 2125
Marie-Louise Ekman
(f. 1944), Sverige
Marie-Louise Ekman (b. 1944), Sweden. 'Ni har väl läst tidningen idag så att ni vet vad som händer här i världen, annars är ni nog mycket oansvariga'. Sheet: 94, 5x67, 5 cm, outer dimensions including frame: 101x71 cm, smärre märken efter nålar.
SILKSCREEN, "Ni har väl läst tidningen idag så att ni vet vad som händer här i världen, annars är ni nog mycket oansvariga". Bladets mått: 94,5x67,5 cm, yttermått inklusive ram: 101x71 cm
Condition: smärre märken efter nålar
Marie-Louise Ekman, Swedish artist, born 1944.
5000
SEK 6200
Monday Mars 22 2021
at 19:26:30
4.200 kr
6.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Robot)
5.000 kr
5.200 kr (Robot)
5.400 kr
5.600 kr (Robot)
- Thema-auction
Mar 22
Read more about Grafik
Marie-Louise Ekman
Read more about Marie-Louise Ekman