ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11834018
*
nr 1183 4018
Spegel
1950-tal, 115x33
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 20:09:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 21:41:47
1
500 kr
18/5 22:39:32
2
600 kr
20/5 23:51:03
3
700 kr
21/5 19:28:56
1
Vinnande bud
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs mer om Retro
nr 1183 4018
Spegel
1950-tal, 115x33
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 21:41:47 | 1 | 500 kr |
18/5 22:39:32 | 2 | 600 kr |
20/5 23:51:03 | 3 | 700 kr |
21/5 19:28:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 maj
Retro
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremÃ¥l med fokus pÃ¥ 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27