KONST / Litografier / Litografi 7234033
*
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:52:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:56:22
1
Vinnande bud
3/10 16:44:57
2
200 kr
17/10 19:50:01
3
300 kr
17/10 19:50:50
3
400 kr
17/10 19:55:03
3
500 kr
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:56:22 | 1 | Vinnande bud |
3/10 16:44:57 | 2 | 200 kr |
17/10 19:50:01 | 3 | 300 kr |
17/10 19:50:50 | 3 | 400 kr |
17/10 19:55:03 | 3 | 500 kr |
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51