KONST / Litografier / Färglitografi 11709036
*
nr 1170 9036
Färglitografi
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 20:43:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 12:41:08
1
1.000 kr
12/2 18:43:23
2
600 kr
12/2 18:43:23
1
700 kr (Budbetjänt)
7/3 19:15:09
3
1.000 kr
7/3 19:15:09
1
1.000 kr (Budbetjänt)
16/3 18:51:22
3
1.500 kr
19/3 19:07:34
4
1.500 kr
19/3 19:07:34
3
1.500 kr (Budbetjänt)
19/3 19:08:24
4
1.700 kr
19/3 19:24:27
3
1.700 kr
19/3 19:24:27
4
1.700 kr (Budbetjänt)
19/3 19:25:47
3
1.900 kr
19/3 20:34:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Färglitografi
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1170 9036
Färglitografi
Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 12:41:08 | 1 | 1.000 kr |
12/2 18:43:23 | 2 | 600 kr |
12/2 18:43:23 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
7/3 19:15:09 | 3 | 1.000 kr |
7/3 19:15:09 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
16/3 18:51:22 | 3 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 4 | 1.500 kr |
19/3 19:07:34 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
19/3 19:08:24 | 4 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 3 | 1.700 kr |
19/3 19:24:27 | 4 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
19/3 19:25:47 | 3 | 1.900 kr |
19/3 20:34:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson slas stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10