KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12612518
nr 1261 2518
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Gouache, Ã…ker. Signerad, daterad -56,37x45 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:28:17
17/6 17:27:12
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler
Gouache