KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924041
*
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 01:33:23
1
400 kr
20/4 01:33:53
1
400 kr
26/4 18:58:32
2
350 kr
26/4 18:58:32
1
400 kr (Budbetjänt)
26/4 19:02:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl-Johan Hallander
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 01:33:23 | 1 | 400 kr |
20/4 01:33:53 | 1 | 400 kr |
26/4 18:58:32 | 2 | 350 kr |
26/4 18:58:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/4 19:02:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55