KONST / Litografier / Färglitografi 8748247
*
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:08:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 16:25:44
1
Vinnande bud
10/2 15:49:07
2
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 16:25:44 | 1 | Vinnande bud |
10/2 15:49:07 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29