ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225423
*
nr 822 5423
Spegel
Rektangulär, höjd: 144
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 18:24:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:12:32
1
500 kr
27/4 20:47:47
2
600 kr
28/4 14:25:53
3
1.000 kr
28/4 20:32:06
2
800 kr
29/4 09:21:54
2
1.000 kr
29/4 09:22:13
2
1.100 kr
29/4 18:14:13
3
1.200 kr
29/4 18:15:25
2
1.300 kr
29/4 18:19:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 822 5423
Spegel
Rektangulär, höjd: 144
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 16:12:32 | 1 | 500 kr |
27/4 20:47:47 | 2 | 600 kr |
28/4 14:25:53 | 3 | 1.000 kr |
28/4 20:32:06 | 2 | 800 kr |
29/4 09:21:54 | 2 | 1.000 kr |
29/4 09:22:13 | 2 | 1.100 kr |
29/4 18:14:13 | 3 | 1.200 kr |
29/4 18:15:25 | 2 | 1.300 kr |
29/4 18:19:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27