KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13587080
nr 1358 7080
Walter Rudolf Mumprecht
(1918-2019), Schweiz
Färgetsning, Duva. Signerad, numrerad 35/75, daterad -50. Motivet: 21,5x30,5 cm
Walter Rudolf Mumprecht, konstnär född 1918, död 2019 .
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 2 november 2020
kl 20:01:05
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Walter Rudolf Mumprecht
Läs mer om Walter Rudolf Mumprecht