KONST / Litografier / Färglitografi 14912006
nr 1491 2006
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Stallkanalen, Stockholm. Signerad, numrerad 140/150. Färglitografi, bildmått: 45x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:49:41
100 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe