KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15559245
nr 1555 9245
Helle Olin
(1906-1944), Finland
Akvareller, 4 + 2 st, Orientaliska motiv, delvis oramade. Signerade, yttermått inklusive ram: 32x24 - 59x45, Oramade: Akvarell. Bladets mått: 40x30 cm
Kondition: missfärgningar
Helle Olin, finländsk bildkonstnär född 1906, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 20:17:25
11/8 20:02:30
100 kr
14/8 20:06:22