KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757088
*
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:10:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 18:15:29
1
100 kr
15/9 17:38:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 18:15:29 | 1 | 100 kr |
15/9 17:38:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Ã…hman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00